t
c تفاوت پراکسی و وی پی ان


تفاوت پراکسی و وی پی ان

تفاوت پراکسی و وی پی ان

تفاوت پراکسی و وی پی ان

تفاوت پراکسی و وی پی ان:

اولین و مهم ترین نکته در بین شباهت این دو سرویس این است که در واقع هم پروکسی و هم vpn هر دو برای پنهان نگه داشتن آیپی آدرس واقعی کاربر که حتی می تواند محل دقیقی که کاربر از آنجا به اینترنت متصل شده است را نشان دهد ، مخفی کنند. این پنهان نگه داشتن آیپی علاوه بر اهداف دیگر یک هدف بزرگ که آن هم دستیابی به سایت هایی هست که فقط برای کشور خاص محدود شدن است. بعضی از سرویس دهنده های vpn سرویس های پروکسی نیز ارائه میدهند. البته proxy سرور های رایگان نیز موجود می باشند.

-شما می توانید به راحتی تنها با یک کلیک خرید وی پی ان را انجام دهید برای این کار فقط کافی است به این لینک مراجعه کنید ==> خرید VPN

مهم ترین سوال این است که تفاوت این ۲ در چیست ؟  با وجود پروکسی های ارزان آیا باز هم باید به دنبال vpn باشیم؟ با وجود عملکرد مشابه در هر دو سرویس به دلیل روش های مختلف اتصال به پروکسی میان این دو تفاوت ایجاد می شود.

سرورهای پراکسی HTTP

پروتکل HTTP برای تفسیر ترافیک در سطح HTTP طراحی شده اند و این به این معنا است که تنها ترافیکی را حمل می کند که با پیشوند http:// یا https:// آغاز شود. بنابرین این تنها برای گشت و گذار در وب سایت ها خوب است ولی چون فقط برای مرور در وب سایت ها طراحی شده بنابرین سرعت آن نیز بالاتر از سایر پراکسی هاست.

سرورهای ساکس پراکسی

سرورهای ساکس اصلا ترافیک شبکه ای را تفسیر نمی کنند و بسیار انعطاف پذیر هستند ولی چون ترافیک های مختلفی را حمل می کنند بنابرین سرعت آن ها کمتر است. مزیت بزرگ پروتکل SOCKS این است که انواع ترافیک های اینترنتی مانند POP3  و SMTP برای ایمیل، FTP برای آپلود فایل ها به وب سایت و فایل های تورنت را پشتیبانی می کند. نسخه ی پایانی این پروتکل ها SOCKS 5 است.

سرویس های وی پی ان 

سرویس VPN تونلی رمزگذاری شده بین کامپیوتر شما و سرور هاست ایجاد می کند که ترافیک اینترنتی بین شما با امنیت کامل رد و بدل شود. ISP  یا دولت شما تنها می توانند اتصال شما با VPN را ببینند و هیچ چیز دیگری از اتصال شما نخواهند فهمید. همچنین آدرس اینترنتی شما نیز دیده نخواهد شد. همه ی این امنیت ها مدیون رمزگذاری هایی ۱۲۸ بیتی می باشد. در صورتی که می خواهید هیچ کس از گشت و گذار های شما در اینترنت و یا فایل هایی که دانلود و یا آپلود می کنید کسی با خبر نشود می توانید با خرید vpn از پلاس وی گپی ان این شرایط را برای خود فراهم کنید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد وی پی ان دارید لینک زیر را دنبال کنید . 


تفاوت پراکسی و وی پی ان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
خرید vpn برای دریافت فیلتر شکن پرسرعت 7 روز رایگان روی لینک زیر کلیک کنید
خرید vpn